Vissza a Főoldalra
Mi az igazság a polarizált fény-terápiáról?
Fenyő Márta és munkacsoportja az 1980-as évek elején felfedezte, hogy a lineárisan polarizált fénynek serkentő hatása a van az élő biológiai rendszerekre, gyógyító hatás érhető el a polarizált fénykezeléssel olyan nehezen gyógyuló sebek, lábszárfekélyek esetében is, melyek az elérhető többi eljárásra semmiféle gyógyulási hajlamot nem mutattak.
Ezt a felfedezést Fenyő Márta még a 80-as évek elején iparjog-védelmi úton megvédte, amennyiben szabadalmi bejelentést tett, melyben leírta azokat a lehetséges konstrukciós formákat, amelyekkel a polarizált fényt kibocsátó gyógyító lámpa előállítható, és sebgyógyítási célokra alkalmazható.
Állításainak alátámasztására az első szabadalmi bejelentésben leírta továbbá azokat a kutatási eredményeket is, amelyeket elért a legelső, bizonyítási időszakban, melynek során több száz lábszárfekélyes beteget kezelt eredményesen az első, erre a célra kifejlesztett polarizált fényforrással. A szabadalmi bejelentés tartalmazta azokat a forradalmian új , tudományos eredményeket is, melyek a polarizált fény immunológiai serkentő hatását támasztották alá, és amelyek megerősítették e szabadalmi bejelenés abszolút újdonság jellegét.
Természetesen leírta és fotódokumentációval megerősítette ebben a szabadalmi leírásban azt is, hogy először sikerült egyszerű, polikromatikus (széles hullámhossz tartományban sugárzó) relatíve alacsony teljesítménysűrűségű (50 mW/cm2) polarizált fénnyel lábszárfekélyeket begyógyítani.
Szabadalmi bejelentését a világ további 25 országára kiterjesztette, melyek mindegyikében nagyon szigorú és átfogó újdonság vizsgálatot végeztek, és ennek a hosszú és bonyolult folyamatnak a végén az összes országban, beleértve Magyarországot is ez a találmány szabadalmi oltalmat nyert.
Az első, gyógyítási célokra kifejlesztett polarizált fényt kibocsátó lámpát Fenyő Márta EVOLITE névre keresztelte el.