A korábbi kutatások eredményei és a feltaláló, Fenyő Márta gyakorlati tapasztalatai, amelyeket a Bioptron Gyógycentrum 20 évig tartó működése és működtetése során nyert, abba az irányba mutattak, hogy a lokális kezeléseken felül óriási új lehetőségek nyílhatnak meg a polarizált fényterápia előtt.
2003 – 2004 folyamán a feltaláló kidolgozta és ki is fejlesztette a korlátlan méretű felület kezelésére is alkalmas polarizált fényforrást, melyre 2004 júliusában, Használati Mintaoltalmi Bejelentést tett:
(Világítótest lineárisan polarizált fény előállítására és adott célfelületre irányítására
Lajstromszám: 2874U
Bejelentés dátuma: 2004.07.08.(használati mintaoltalom megadásának időpontja: 2005.03.29.)
Az egész testfelület kezelésekor a polarizált fény – köszönhetően a körülbelül 1 cm-es behatolási mélységnek – a kapilláris ereken keresztül azonnal eléri a véráramot, így a vérkeringés segítségével a biológiai serkentő hatás is gyorsan jut el az emberi szervezet összes sejtjébe, létfontosságú szerveibe − például a szívbe, a májba, a gyomorba, a lépbe, a vesékbe, a belső elválasztású mirigyekbe, stb. −, és így fejti ki globális hatását az emberi szervezet működésére.
A polarizált fény jelentős mértékben erősíti az immunitásért felelős sejtek aktivitását, stabilizálja a vörösvérsejtek falát, valamint fokozza azok oxigénmegkötő és megtartó képességét.
A vörösvértestek megnövekedett oxigénfelvevő és -megtartó képessége által minden egyes sejthez, szervhez és szervrendszerhez több jut az éltető oxigénből, és ez az izomzat, illetve a létfontosságú szervek számára hatékonyabb fejlődést és működést tesz lehetővé.
A találmány születésénél több tényező játszott fontos szerepet.
- Az elmúlt közel 30 év alatt végzett tudományos kutatások, melyek során alátámasztást nyert, hogy a polarizált fény jelentős immunstimuláló hatással is rendelkezik.
- A Bioptron Gyógycentrumban folyó 20 éven át tartó gyógyító tevékenység során kiderült, hogy a polarizált fénnyel nem csak gyógyítani lehet a betegek sebeit, hajas fejbőr- és egyéb bőrproblémáit, hanem egyúttal – „hasznos mellékhatásként”– azt tapasztalták, hogy a fénykezelést követően javul a teljesítőképességük és az agyműködésük, jobb a közérzetük, csökken a szorongásuk és stresszes állapotuk.
- A kutatások során kezelt súlyosan beteg állatok a polarizált fény hatására sokkal élénkebbé váltak.
- Általánosan elfogadott tapasztalat, hogy az emberi immunrendszert a negatív környezeti hatások, a stressz, valamint a negatív lelki folyamatok is gyengítik. Ennek ellensúlyozására a mai életkörülmények és életvitel mellett kevés lehetőség és idő adódik.
Ismert és kísérletileg alátámasztott tény, hogy a polarizált fénnyel történő kezelésnek az immunrendszert serkentő hatása van, javítja a perifériás vérkeringést, a testfelületi és az alatta lévő szövetek anyagcseréjét, védettebbé teszi a szervezetet a stressz által okozott negatív következményekkel szemben is.